Ceny a odměny Skare 2019

Ročník 2019 podpořili:

Ceny pro úspěšné posádky závodů:

1. Mistr české republiky ve skautském jachtingu

Titul získávají vítězné posádky jednotlivých kategoriích lodních tříd P550. Mistrovství České republiky v jachtingu.

Ceny: tričko šedé barvy se znakem Skare na hrudi a siluetou plachetnice na zádech – počet triček je dán minimálním počtem členů posádky v příslušné kategorii

Kormidelník vítězné posádky získává šedou čepici se znakem Skare

První tři posádky v každé kategorii získávají kovové medaile

2. Modrá stuha HKVS

Právo nosit Modrou stuhu získává posádka lodi, která zvítězí v absolutním pořadí závodu o Modrou stuhu HKVS.

Cena: Modrá stuha (putovní cena)

3. Modrá stužka

Modrou stužku získává ta loď třídy Libovolná pramice (P550 a další) do 7m2 plachet, která zvítězí v rámci své třídy v závodu o Modrou stuhu HKVS.

Modrá stužka  — tzv. malá modrá stuha

4. Štít konstruktérů

Štít konstruktérů získává ta loď třídy Libovolná pramice (P550 a další), která zvítězí v rámci své třídy v závodu o Modrou stuhu HKVS.

Cena: Štít konstruktérů – Plaketa (putovní cena)

5. Pramice Skare

ocenění získává oplachtěná tříďová skatská loď která se umístila nejlépe v součtu umístění ze všech rozjížděk, ve všech kategorií závodů Skare a Modré stužky.

6. Cenu útěchy

Vyhodnotí jury a získává ji nejzoufalejší, ale plavby schopné plavidlo, předvedené na Skare (přihlášené a účastné některého závodu). Cena se uděluje za odvahu přijet na Skare a plout pod plachtami.